تصویربرداری از راه دور (Remote Imager)

تصویربرداری از راه دور (Remote Imager) برای تهیه داده های بیمارهای تنفسی طراحی شده است.

رادیولوژی از راه دورسیستم X-Ray که از راه دور کنترل می شود این قدرت را دارد تا بیماری های تنفسی مسری را تشخیص دهد و در میلیونها نفر از کشورهای در حال توسعه اطلاعاتی را برای کاشفان و تولیدکنندگان داورهای درمانی اینگونه بیماری ها تهیه کند.

این وسیله Remi-d نامیده می شود و این وسیله محصول تلاشهایWorld Health Imaging, Telemedicine and Informatics Alliance(WHITIA) در شیکاگو آمریکا؛ (Merge Health Care) تهیه کننده محلولهای کار رادیولوژی؛ و کارخانه دار Sedecal (اسپانیا) است.

برطبق گفته های Ivy Walker مدیرکل (WHITIA)هدف از این تولید سیستم Remi-d world wide اینست که راهی را برای آزمایش سلامت در افرادی که تشخیص به موقع نداشته اند ایجاد کنند. این سیستم همچنان مورد استفاده است و درنوامبر سال 2009 انجمن سالیانه رادیولوژی آمریکای شمالی(RSNA) که در شیکاگو(آمریکا) برگزار شد، به نمایش درآمد. آزمایشات این سیستم متعاقبا" انجام خواهد شد و سپس این سیستم برای توافقات بعدی ارائه خواهد گردید.

این اطلاعات توسط Remi-d ، به طور معمول از مناطقی که تعداد رادیولوژیست و تکنولوژیست ها معدود هستند جمع آوری شده و در تهیه هشدارهای پیشگیرانه از شیوع بیماری می تواند کمک کننده باشد. Ms. Walker می گوید: « فرای تصویربرداری از راه دور کشورهای در حال توسعه، ما شاهد شرایط و وضعیت هایی خواهیم بود که در کشورهای توسعه یافته، دیده نشده است. »

برطبق گفته های Ms.Walker مراحل اولیه پیشرفت هیچ برنامه ای هنوز برای تهیه اطلاعات Remi-d در دسترس برای کشف دارو موجود نمی باشد ولی آنها در برنامه کاری WHITIA وجود دارند. ( ما در حال کار برروی پروتکلی برای جمع آوری اطلاعات هستیم. امیدواریم که بتوانیم این سیستم را با سردمداران بهداشت همگانی و WHO درمیان بگذاریم. ما پایگاه تکنولوژی را جهت انجام این کار تهیه خواهیم کرد.)

منبع:سایت جامع علوم رادیولوژی ایران

/ 3 نظر / 11 بازدید
هیلدا

khub bood mamnoon

مریم

سلام عالی بود مرسی

پوران

سلام عالی بود مرسی