سونوگرافی داپلر رنگی در زنان و زایمان

سونوگرافی داپلر رنگی در زنان و زایمان

" سونوگرافی داپلر رنگی در زنان و زایمان "
نویسنده :‌ Andreoti RF , Fleischer AC
آدرس مقاله : Expert Rev Med Devices
11- 605 : ( 5 ) 2005 sep ,
بخش پزشکی دانشگاه واندربیلت ، نوشویل شمالی ، ایالات متحده
این مقاله به خواننده کمک می کند تا مروری بر کاربردهای بالینی امروز و آینده سونوگرافی داپلر رنگی در ارزیابی میزان عروق و جریان خون در رحم ( باردار و غیر باردار ) ، تخمدانها ، جنین و جفت داشته باشد .
کاربرد بالینی سونوگرافی داپلر رنگی در بسیاری از اندامها به اثبات رسیده است . سونوگرافی داپلر رنگی به عنوان بخش تکمیلی تصویربرداری سیستم قلب و عروق در آمده است . اخیراً پیشرفتهای شخصی در این زمینه به وقوع پیوسته است . بهبود تصاویر و ارزیابی میزان عروق درون اعضا ناشی از افزایش تصویر جزئیات بافت از طریق ترکیب الکترونیک و هماهنگی ها نظیر افزایش پردازش سیگنال فرکانس و یا سونوگرافی داپلر بر اساس دامنه صورت گرفته است .
نمایش فضای عروق با بهینه سازی پردازش سیستم های 3D و 4D ( 3D زنده ) بهبود خواهد یافت . حساسیت بیشتر سونوگرافی داپلر سه بعدی برای جریان خون عروق ماکرو و میکرو باعث ارزیابی دقیق تر آناتومیک فیزیولوژیک و خلال بارداری و ارگانهای لگنی می شود . استفاده بالقوه از مواد کنتراست زا نیز از موضوعات مد نظر است که باعث تخصصی تر شدن تشخیص ضایعات خوش خیم و بدخیم تخمدان خواهد شد . توسعه سریع این تکنیکهای سونوگرافی منجر به افزایش دید بالینی در بسیاری از اختلالات زنان خواهد شد .

/ 0 نظر / 27 بازدید