MR/PET

Ralf Buchert ، PHD، دپارتمان پزشکی هسته ای در هامبورگ می گوید:در تصویربرداری از مغز، مزیت بزرگ MR در مقایسه باPET  اینست که MR کنتراست بسیار خوبی را بین ماده سفید و خاکستری مغز ایجاد می کند.  Buchert به منظور توسعه سیستم و نرم افزارهای کاربردری برای MR/PET در زمینه بیمار های وابسته به اعصاب با مرکز Philips کار می کند.

از آنجائیکه بیماریهای وابسته به اعصاب همراه با کاهش ماده خاکستری هستند، این تشخیص بسیار مهم است. در حالیکه CT برای حذف کردن مشکلاتی مثل تومورهای مغزی مفید است، MR برای وضعیتهایی همچون آلزایمرمناسب می باشد.

Bucher می گوید: ترکیب حساسیت و specifity هردو تکنیک MR و PET ممکن است صحت تشخیص را بهبود ببخشند و تشخیص کاهش بافت ماده خاکستری در مراحل اولیه بیماری های وابسته به اعصاب از طریق آنالیزهای بصری تقریبا غیر ممکن است. استفاده از نرم افزار پیچیده CAD برای تشخیص تغییراتی که بیانگر بیماری است مورد نیاز است و به متخصص این امکان را می دهد تا درمان را هر چه سریعتر آغاز کند.

بیماری آلزایمر 5تا 10 سال قبل از ظهور اولین نشانه کلینیکی شروع می شود- یک زمان طولانی که برای یک درمان مناسب باید متوقف شود. او می گوید: اگر درمان مناسبی زود شروع شود، احتمال آنست که کاهش بافت مغز متوقف شود.

تحقیق و ازریابی:

زیمنس با توسعه BrainPET به همراه واحد تحقیقاتی Magnetom Trio به همراه Timenabling از میدان  3T بهره می گیرد. این شرکت مزایای کنتراست بافت نرم MR/PET و خاص بودن بالای MR  به همراه حساسیت بالای PET برای بررسی فیزیولوژیکی و متابولیکی را مناسب میداند.

Bucher می گوید: خریداران بزرگ دستگاههای تصویربرداری توسعه دستگاههای ترکیبی MR/PET مشغولند. برای اولین بار سیستمی برای تصویر برداری مغز وارد می وشد و سپس برای تصویربرداری از کل بدن می باشد. Bucher هدایت گر تحقیقات بعدی برروی اطلاعات بیماران است. در میان موارد نرمالی که از طریق بررسی های بعدی به صورت نرمال تشخیص داده می شوند و هیچ مدرکی دال بر بیماری عصبی ندارند. نمونه اصلی سیستم CAT، در حقیقت بیان می دارد که بیماری در مراحل اولیه موجود می باشد. Follow up بیماران بیانگر اینست که CAD درست عمل کرده است.

زیمنس پیش بینی می کند که MR/PET برای تشخیص بهتر پاتولوژی ها و پیشرفت ضایعات عصبی متفاوت به متخصصین کمک کند. به علاوه امکان اندازه گیری تقریبی آناتومی، عملکردی و بیوشیمیایی بافتها و سلولهای بدن را می دهد و پژوهشگران می توانند اطلاعات MR  و PET را در جهتی که در گذشته امکان پذیر نبوده، به هم مرتبط کنند. این ارتباط نزدیک درک عمیق تری از مهاجرت سلولهای بنیادی به قسمتهای آسیب دیده ی مغز، تشخیص از راه یک دوره طولانی که آیا سلولها هنوز زنده هستند و تشخیص اینکه چقدر سلولهای بنیادی به شبکه عصبی بدن متصل شده است، را ایجاد می کند.

 

/ 13 نظر / 36 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یزدانی

]اگر مهربان باشيد، آدمها شما را به خود شيرينی متهم می کنند! اما شما همچنان مهربان بمانيد. اگر با ديگران رو راست باشيد. ديگران شما را فریب خواهند داد! با این وجود چون آب زلال و صادق بمانید. اگر شما برای زندگی بهتر تلاش کنيد، ديگران برچسب حرص و طمع به شما خواهند زد .اما شما سخت کوشانه به جلو رويد. اگر اميد به ديگران ارزانی داريد شما را خوش خيال می پندارند . اما شما چون فانوس به شب های تار بي اميدی بتابيد . اگر به شادی و آرامی برسید، دیگران حسادت می کنند! با این وجود شادمانی کنيد. و شادي هايتان را تقسيم کنيد. خوبی های امروزتان را فردا فراموش می کنند! . اما شما همچنان خوب بمانيد و خوبی کنيد وقتی شما چشمان خود را به اشتباه و ضعف ديگران می بنديد ديگران ممکن است شما را ساده لوح بپندارند! اما همچنان از کنار اشتباه ديگران بگذريد. سنجش های ديگران و قضاوتهای آنان مهم نیست! تنها داوری و قضاوت خدا مهم است. خداوندی که همه چيز را می بيند و می شنود و همه به سوی او بازخواهيم گشت

از بچه های رادیولوژی تبریز

با عرض سلام و خسته نباشید میشه در مورد ارشد رادیوبیولوژی با یکی از دانشجویان این رشته که تو شیراز میخونن صحبت کنین(در مورد اینده ی شغلی و بازار کارو شرایط تحقیقاتو..)و تو وبلاگتون بذارین؟

----

سلام ببخشید آقای کاظم زاده شما واسه کنکور کارشناسی منبعتون واسه فیزیولوژی و زبان چی بود؟

مهدی

سلام آدرس وبلاگ "دانشجویان رادیولوژی 88 بیرجند" تغییر کرد آدرس جدید: www.x-ray88bir.blogfa.com لطفا پس از تغییر دادن آدرس در بخش لینک های خود به ما اطلاع دهید با تشکر

مهدی

سلام آدرس وبلاگ "دانشجویان رادیولوژی 88 بیرجند" تغییر کرد آدرس جدید: www.x-ray88bir.blogfa.com لطفا پس از تغییر دادن آدرس در بخش لینک های خود به ما اطلاع دهید با تشکر

13

دمت گرم خیلی وبلاگ خوبی داری فقط اگه بشتر بروز بشه به نظرم عالیه

مهدی

سلام مطلب جالبیه آپم

مهدی

سلام وب خوبی دارین آدرس وبلاگ"دانشجویان رادیولوژی 88 بیرجند" تغییر کرد لطفا آدرس جدید ما را جایگزین کنید و به ما اطلاع دهید آدرس جدید:http://www.x-ray88bir.blogfa.com