دشوار بودن وارد کردن دستگاه های ثبت و اندازه گیری امواج در شرایط فعلی کشور

وارد کردن و خارج کردن دستگاه‌های ثبت و اندازه‌گیری امواج در شرایط امروز کشور به راحتی انجام نمی‌شود چرا که این دستگاه‌ها کالاهای استراتژیک هستند، با این‌حال قسمت‌هایی از این امواج در حال اندازه‌گیری است.

 

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از ایلنا  ،  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران در رابطه با آخرین وضعیت بررسی امواج پارازیت‌ها در کشور گفت: وزارت بهداشت گزارشی را از اقدامات انجام داده در این زمینه به کمیسیون آورد که در این گزارش نکاتی حائز اهمیت است که باید منتظر بررسی‌های دقیق‌تر باشیم.

شاهرخ رامین افزود: مشخص شد که این پارازیت‌ها امواج ارسالی هستند یعنی اگر ضرری داشته باشند به اندازه امواج ارسالی مضر هستند اما فرقی که دارند این است که امواج معکوس‌اند. وی در رابطه با اثرات مضر این امواج تا زمان ثبت و کنترل آن در کشور تصریح کرد: ضرر این پارازیت‌ها اثبات شده نیست این در حالی است که به دلیل خاصیت معکوس بودن این امواج، اگر موج دیگری برای خنثی کردن آن استفاده کنیم به همان اندازه مضر است اما هنوز میزان ضرر این امواج نیز معلوم نیست که باید اثبات بشود.

رامین ادامه داد: همچنین وزارت بهداشت اعلام کرده که دستگاه‌هایی که برای ثبت امواج و پارازیت‌ها در اختیار دارد محدود است و اظهارنظر دقیق را منوط به خریداری دستگاه‌ها کرده‌اند که ما نیز در پاسخ گفته‌ایم باید زودتر تهیه می‌شد. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وارد کردن و خارج کردن دستگاه‌های ثبت و اندازه‌گیری امواج در شرایط امروز کشور به راحتی انجام نمی‌شود چرا که این دستگاه‌ها کالاهای استراتژیک هستند.

رامین همچنین در پاسخ به این سئوال که تا زمان وارد کردن دستگاه‌های ثبت امواج چه راهکردی را باید اتخاذ کرد، گفت: دست روی دست نمی‌گذاریم بلکه وزارت بهداشت تجهیزاتی را دارد که قسمت‌هایی از این امواج را در حال حاضر اندازه‌گیری می‌کند.

این درحالی است که پیش‌تر معاون درمان وزارت بهداشت به خبرنگار ایلنا گفته بود که در حال حاضر در این وزارت‌خانه ابزارهای اندازه‌گیری پارازیت وجود ندارد و به همین دلیل پیشنهاد داده‌ایم به این ابزار مجهز شود تا بتواند اعلام کند که این پارازیت‌ها وجود دارد یا خیر، و به چه نحوی است.

امامی رضوی توضیح داده بود که برای اندازه‌گیری میزان پارازیت‌ها، دستگاه‌های پیشرفته‌ای لازم است تا به صورت دقیق میزان انتشار این پارازیت‌ها محاسبه شده و بررسی شود که این میزان برای سلامتی انسان مضر است یا خیر. وزارت بهداشت درخواست خرید دستگاه‌های اندازه‌گیری پارازیت‌ را داده و منتظر تحویل‌گرفتن آنهاست.

/ 5 نظر / 29 بازدید
محمدرضا نعمت‌اللهی

براي وبلاگ راديولوژي مطلب خيلي خوبي بود. به هر حال مسائل راديوبيولوژي در فيلد حرفه‌اي ما قرار داره و ما مي‌تونيم با پي‌گيري چنين مواردي، نقش توسعه يافته‌تر و تخصصي‌تري از رشته و حرفه مون رو در جامعه ارائه بديم. موفق خواهيد بود

امید (رادیولوژی 88 بندرعباس)

سلام وبتون خیلی قشنگه. من لینک کردم . شما هم خواستید لینک کنید www.islamic-radiology.blogfa.com به وبلاگ بچه های رادیولوژی 88 بندرعباس هم سر بزنید www.radiology88bnd.blogfa.com

mehri

سلام لطفا يه سر به ايميلتون بزنيد

sara

website jalebi darid