Cone-Beam CT در مقایسه با MDCT

بر طبق بررسی های انجام گرفته در دپارتمان رادیولوژی دانشگاه Kyushu در ژاپن این اعتقاد وجود دارد که Cone-Beam CT  تشعشع کمتری را نسبت به MDCT (سی تی اسکن با چندآشکارساز) دارد و در هنگام سنجش بیماران قبل و بعد از Percutaneous Vertebroplasty بسیار مفید می باشد.

Percutaneous Vertebroplasty تکنیک تقویت ترشح cement با تهاجم کم است و به دردهای کمری که به درمانهای قدیمی پاسخ نمی دادند تسکین می بخشد. در سراسر آمریکا و کشورهای اروپایی، این روش اغلب زمانی مورد استفاده است که درمانهای قدیمی مثل درمان درد، محدودیت های فعالیتی، درمانهای فیزیکی و نیروبخش ها مناسب نبودند.

این بررسی شامل 22 بیمار بود که شکستگی های فشاری osteoporotic داشتند و درمان Percutaneous Vertebroplasty را انجام داده بودند. در طی این بررسی، Cone-Beam CT و MDCT برروی همه بیماران قبل و بعد از   Percutaneous Vertebroplastyانجام گرفت. قبل از Vertebroplasty ، تمام 75نقص کورتیکال علاوه بر MDCT برروی  Cone-Beam CTنیز، به همراه 100%  sensitivity و specificity مشاهده شد. بعد از Vertebroplasty ، MDCT، cement leakage را در 17 مورد از فضای دیسک، 15مورد بافت نرم Paravertebral و 12 مورد ورید تشخیص داد ولی Cone-Beam CT ، cement leakage  را در تمامی موارد کشف کرد.

Akio Hiwatashi، M.D، نویسنده این بررسی که در ژورنال آمریکایی رنتگنولوژی به چاپ رسید می گوید: « در حالیکه هیچ تفاوت عمده ای بین MDCT و  Cone-Beam CT وجود ندارد ولی این اعتقاد وجود دارد که Cone-Beam CT تشعشع کمتری دارد.»

Hiwastashi می گوید: « بیماران می تواند با استفاده از سیستم Cone-Beam CT بی هیچ خطری قبل و بعد از Vertebroplasty مورد ارزیابی قرار گیرند. این سیستم یک پیشرفت تکنیکی در مداخلات تحت تصویربرداری است.»

/ 6 نظر / 91 بازدید
امیر سالار سید رزاقی

آشنایی با مرکز تحقیقات ژنتیک ١. آشنایی با اصول و مبانی ژنتیک ٢. آشنایی با نحوه انتقال ژن در گیاهان ٣. آشنایی با مفاهیم ژنتیکی از قبیل ترنس ژن و یا تراریخت ۴. آشنایی با انواع اختلالات کروموزومی ۵. آشنایی با ناباروری در مردان و زنان و روش های درمان ۶. آشنایی با گیاهان دارویی و فواید آنها ٧. آشنایی با زیست فناوری و مراکز تحقیقاتی ٨. آشنایی با علف های هرز و اصلاح بیولوژیکی آنها برای مشاهده ادامه اهداف بر روی ادامه مطلب کلیک کنید. ٩. آشنایی با حشرات و آفات مهم گیاهی و حشرات تراریخت و بیماری های گیاهی ١٠. آشنایی با محصولات تراریخت ایران و جهان ١١. آشنایی با بیوشیمی عمومی و گیاهی ١٢. آشنایی با اصطلاحات ژنتیکی ١٣. آشنایی با اصول اصلاح نباتات ١۴. آشنایی با اصول هواشناسی ١۵. آشنایی با ارتباط بین علم ژنتیک و بیوتکنولوژی با سایر علوم ١۶. ارائه انواع نمونه سوالات رشته مهندسی ژنتیک گیاهی (اصلاح نباتات) ١٧. ارائه انواع مقالات و ترجمه مقالات لاتین لطفا با حضورتان در وب مرکز تحقیقات ژنتیک ما را یاری کنید.

عاطی

سلام به ما هم سر بزنین.

عاطی

سلام مرسی از پیشنهادت.من شما رو لینک کردم.

classmate

its very good thanx a lot

شیرازی

این سایت مخصوص شیرازیان هست.از همه شیرازیان دعوت میشه که در سایت عضو بشن و از امکانات سایت استفاده کنن.هر هفته به کاربر برتر شارژ رایگان ایرانسل هدیه داده میشه همچین میتوانید پیرامون موضوعات شهرمان با سایر شهروندان بحث و گفتگو کنید. همچنین میتوانید مباحث مورد علاقه خودتون رو در تالار گفتمان قرار دهید. اگه شیرازی هستین برای حمایت از شهرمان شیراز سایت ما رو لینک کنید در صورت تمایل سایت ما را با عنوان "اگه شیرازی هستی کلیلک کن" لینک کنید

غیاسی

اگر به MRI یا CT علاقه دارید سری به آدرس زیر بزنید: www.mrict.blogfa.com