مدیریت خدمات بهداشتی درمانی-پزشکی هسته ای-ام آرآی-سی تی اسکن-رادیوگرافی
وب سایت در حوزه مدیریت بهداشتی درمانی و علوم پرتو پزشکی
مقالات و ضروریات
آرشیو موضوعی
نویسنده: مصیب کاظم زاده - سه‌شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۸۸

تصویربرداری از راه دور (Remote Imager) برای تهیه داده های بیمارهای تنفسی طراحی شده است.

رادیولوژی از راه دورسیستم X-Ray که از راه دور کنترل می شود این قدرت را دارد تا بیماری های تنفسی مسری را تشخیص دهد و در میلیونها نفر از کشورهای در حال توسعه اطلاعاتی را برای کاشفان و تولیدکنندگان داورهای درمانی اینگونه بیماری ها تهیه کند.

این وسیله Remi-d نامیده می شود و این وسیله محصول تلاشهایWorld Health Imaging, Telemedicine and Informatics Alliance(WHITIA) در شیکاگو آمریکا؛ (Merge Health Care) تهیه کننده محلولهای کار رادیولوژی؛ و کارخانه دار Sedecal (اسپانیا) است.

برطبق گفته های Ivy Walker مدیرکل (WHITIA)هدف از این تولید سیستم Remi-d world wide اینست که راهی را برای آزمایش سلامت در افرادی که تشخیص به موقع نداشته اند ایجاد کنند. این سیستم همچنان مورد استفاده است و درنوامبر سال 2009 انجمن سالیانه رادیولوژی آمریکای شمالی(RSNA) که در شیکاگو(آمریکا) برگزار شد، به نمایش درآمد. آزمایشات این سیستم متعاقبا" انجام خواهد شد و سپس این سیستم برای توافقات بعدی ارائه خواهد گردید.

این اطلاعات توسط Remi-d ، به طور معمول از مناطقی که تعداد رادیولوژیست و تکنولوژیست ها معدود هستند جمع آوری شده و در تهیه هشدارهای پیشگیرانه از شیوع بیماری می تواند کمک کننده باشد. Ms. Walker می گوید: « فرای تصویربرداری از راه دور کشورهای در حال توسعه، ما شاهد شرایط و وضعیت هایی خواهیم بود که در کشورهای توسعه یافته، دیده نشده است. »

برطبق گفته های Ms.Walker مراحل اولیه پیشرفت هیچ برنامه ای هنوز برای تهیه اطلاعات Remi-d در دسترس برای کشف دارو موجود نمی باشد ولی آنها در برنامه کاری WHITIA وجود دارند. ( ما در حال کار برروی پروتکلی برای جمع آوری اطلاعات هستیم. امیدواریم که بتوانیم این سیستم را با سردمداران بهداشت همگانی و WHO درمیان بگذاریم. ما پایگاه تکنولوژی را جهت انجام این کار تهیه خواهیم کرد.)

منبع:سایت جامع علوم رادیولوژی ایران

مصیب کاظم زاده
کاردان پزشکی هسته ای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه کارشناس رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال
لینک ها:
قسمت جانبی وب سایت :


لطفا با نظرات سازنده خود ما را در هر چه بهتر کردن وب سایت یاری فرمائیداللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً