مدیریت خدمات بهداشتی درمانی-پزشکی هسته ای-ام آرآی-سی تی اسکن-رادیوگرافی
وب سایت در حوزه مدیریت بهداشتی درمانی و علوم پرتو پزشکی
مقالات و ضروریات
آرشیو موضوعی
نویسنده: مصیب کاظم زاده - پنجشنبه ٢ دی ۱۳۸٩

مدل جدید تصویر سازی سه بعدی در PACS توزیع تصاویر را تسهیل کرده و دسترسی به تصاویر سه بعدی را در زمان به هنگام امکان پذیر می کند که شامل مطالعات اولیه، برطرف کردن نیاز به تکرار با تکنولوژیست ها یا یک آزمایشگاه سه بعدی حساس برای اطلاعات بازسازی نیست.

IntelePACS 3D به رادیولوژیست اجازه می دهد تا تشخیصهای بهتر و سریعتری را به علت هماهنگی روند کار، نمایش خودکار و قابلیت استفاده آن انجام دهد. سیستم های پزشکی Intelerad (دنور، آمریکا)، به وجود آورنده تصاویر پزشکی PACS  و راه حلهایی برای روند کار، مدل جدید IntelePACS 3D را با پیوستن High- definition volume Rendering (HDVR) از Fovea (آمریکا) مستقیما به داخل نرم افزار Intelerad معرفی کرده است.

با افزایش مقدار داده های کسب شده توسط مدالیتیهای مدرن و رشد تله رادیولوژی، به همراه تکنولوژی تصویر سازی سه بعدی با کارایی بسیار عالی برای تمامی رادیولوژیست ها برای گزارش اطلاعات مقطعی می باشد- چه از workstation  های لوکال چه سیار. Intelerad از تکنولوژی برای افزایش عملکرد سه بعدی و سرعت پخش اطلاعات استفاده می کند.

Intelerad's IntelePACS 3D با استفاده از تکنولوژی سرور تصویر سازی Intelerad's InteleViewer را تقویت کرده است. همچنین این سیستم از طریق طرح تصویربرداری multimode سرعت را بهینه کرده است در حالیکه از مزیت 64بیت و از CPU ی Multicore برای کارهای بزرگ بهره می برد.

Rick Robin رئیس ارداه مهندسی Intelerad می گوید: «داشتن تکنولوژی HDVR مستقیما در داخل InteleViewer باعث می شود روند کاری بی نظیری از طریق نمایش خودکار ایجاد شود مانند خلق پروتکلهایی که به صورت خودکار ریفرمت های on-the-fly را برای مقایسه مستقیم بین مطالعات قبلی و کنونی خلق می کند. IntelePACS 3D ریفرمتهای Multiplanar، پروجکشن های باقدرت بالاو تصویرسازی سه بعدی با کیفیت بالا را مستقیما از طریق InteleViewer ارائه می دهد. »

Ken Fineman مدیر اجرایی Flovia می گوید:« Intelerad  با تصویر سازی به سطوح بعدی و با فوکوس برروی افزایش سرعت روند گزارش رادیولوژیست، در حال پیشرفت است. در حالیکه آنها عملکرد سیستم به سمت فرآیندهای سه بعدی پیشرفته سوق می دهند، در نسل بعدی نمایش شخصی پیشگام هستند.»

مصیب کاظم زاده
کاردان پزشکی هسته ای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه کارشناس رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال
لینک ها:
قسمت جانبی وب سایت :


لطفا با نظرات سازنده خود ما را در هر چه بهتر کردن وب سایت یاری فرمائیداللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً