مدیریت خدمات بهداشتی درمانی-پزشکی هسته ای-ام آرآی-سی تی اسکن-رادیوگرافی
وب سایت در حوزه مدیریت بهداشتی درمانی و علوم پرتو پزشکی
مقالات و ضروریات
آرشیو موضوعی
نویسنده: مصیب کاظم زاده - دوشنبه ۱٠ آبان ۱۳۸٩

پزشک آمریکایی در کتاب جدید خود تحت عنوان «چرا مردان زودتر از زنان می میرند؟» توضیح داده است که چه عواملی سبب شده به طور متوسط و آماری مردان عمر کوتاهتری نسبت به زنان داشته باشند.

نرخ ابتلا به بیماری عروق کرونری با عنوان اختصاصی CAD در مردان سه برابر بیشتر از زنان است و این مردان اغلب به لحاظ علائم بالینی افسرده هستند.

همچنین آمار خودکشی در مردان در تمام گروه سنی بیشتر از زنان است. بررسی ها نشان می دهد که مردان در گروه های سنی ۱۵ تا ۳۴ سال بالاترین آمار مرگ و میر ناشی از خودکشی یا قتل را دارند.

به گفته متخصصان؛ از سن ۸۵ و ۹۰ سالگی به بعد تعداد زنان بیشتر از مردان می شود.

به گزارش سایت تخصصی وب مد، اینها فقط بخشی از واقعیت هایی است که توجیه می کند چرا عمر مردان کوتاهتر است.

دکتر ماریان جی . لگاتو ـ متخصص آمریکایی با تمرکز روی دلایل بیولوژیک، فرهنگی و شخصی دریافته است که این دلایل سبب شده عمر مردان به طور متوسط شش سال کمتر از زنان باشد.

چالش های پزشکی در مردان هم به این وضعیت دامن می زند، چون فرهنگ جامعه به آن ها دیکته می کند که «درد خود را غورت بده و ضعفت را نشان نده و به همین دلیل ممکن است بسیاری از مشکلات جسمی خود را با پزشک در میان نگذارند که این امر شرایط سلامتی آن ها را بیشتر به خطر بیاندازد.

مصیب کاظم زاده
کاردان پزشکی هسته ای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه کارشناس رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال
لینک ها:
قسمت جانبی وب سایت :


لطفا با نظرات سازنده خود ما را در هر چه بهتر کردن وب سایت یاری فرمائیداللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً