مدیریت خدمات بهداشتی درمانی-پزشکی هسته ای-ام آرآی-سی تی اسکن-رادیوگرافی
وب سایت در حوزه مدیریت بهداشتی درمانی و علوم پرتو پزشکی
مقالات و ضروریات
آرشیو موضوعی
نویسنده: مصیب کاظم زاده - سه‌شنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳۸٩

                بسمه تعالی

طبق اطلاعات کسب شده بزودی نشریه تابش در حوزه علوم پرتوی به مدیر مسئولی دکتر سید محمد جواد مرتضوی(تنها فوق دکتری رادیوبیولوژی ایران-دکتری تخصصی فیزیک پزشکی-عضو هیئت علمی دانشگاه) و همکاری گروهی از دانشجویان رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی  شیراز منتشر خواهد شد و در ضمن این نشریه دارای نسخه الکترونیک هم می باشد که با راه اندازی سایت نشریه آدرس آن و اطلاعات تکمیلی در مورد نشریه را از طریق این وب سایت اعلام خواهیم نمود.

نویسنده: مصیب کاظم زاده - جمعه ۱٧ اردیبهشت ۱۳۸٩

نصب اولین دستگاه پت اسکن تا خرداد ماه


اولین دستگاه پت اسکن به همراه برخی تجهیزات رادیوتراپی وارد تهران شده و به زودی در یکی از بیمارستان‌های تهران جهت بهره‌برداری بیماران نصب خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر ابراهیم متولیان رییس مرکز مدیریت و هماهنگی امور بازرگانی و تجهیزات پزشکی این وزارتخانه ضمن بیان این مطلب گفت: تجهیز مرکز رادیوتراپی که در ادامه درمان بیماران سرطانی نقش اساسی دارد یکی از برنامه‌های این مرکز بود که خوشبختانه با ورود ثلث‌های کبالت می‌توان رادیوتراپی شتاب‌دهنده این مرکز را ترمیم کرد.

وی افزود: برنامه دیگر مرکز مدیریت و هماهنگی امور بازرگانی و تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در سال جاری برقراری ارتباط بین بخش خصوصی با دانشگاه‌های صنعتی جهت تولید تجهیزات پزشکی وارداتی در داخل است که هماهنگی لازم دراین خصوص بین دو وزارتخانه بهداشت و صنایع در حال انجام است.

نویسنده: مصیب کاظم زاده - پنجشنبه ۱٦ اردیبهشت ۱۳۸٩

تحقیقات جدید در باره سرطان پستان نشان می دهد که بر خلاف آنچه تصور می شد، منافع آزمایش های ویژه تشخیص این بیماری مانند ماموگرافی و سونو گرافی و عکسبرداری از خطراتش بیشتر است.

منبع:بی بی سی


ادامه مطلب ...
نویسنده: محسن سامی - سه‌شنبه ۱٤ اردیبهشت ۱۳۸٩

1- متقاضى تأسیس باید واجد شرایط، مطابق آیین‏نامه تأسیس مراکز رادیولوژى و پزشکى هسته‏اى باشد.
2- به ازاء هر۵٠٠٠٠ نفر جمعیت پروانه تأسیس یک مؤسسه رادیولوژى اعطاء خواهد شد.
3- به ازاء هر١٠٠٠٠٠نفر جمعیت پروانه تأسیس یک مؤسسه پزشکى هسته‏اى اعطاء خواهد شد.

4- جهت تأسیس مؤسسه در شهرها و مناطق غیر مجاز (تهران، مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز، کرج، قزوین، شهر رى، شهریار، اسلامشهر و...) ارائه پروانه مطب غیر مشروط، انجام خدمات قانونى و کسب پروانه دائم پزشکى و احراز امتیازات مربوط به مطب الزامى است.
5- فعالیت کلیه مؤسسات پرتوپزشکى قبل از تأیید صلاحیت مؤسس و مسئول فنى توسط کمیسیون قانونى موضوع ماده 20 و اخذ موافقت اصولى و بهره‏بردارى غیرمجاز مى‏باشد.
6- مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در مناطق مجاز، در صورت موافقت سازمان محل خدمت و عدم دریافت حق محرومیت از مطب مى‏توانند مطابق ضوابط و مقررات تقاضاى تأسیس نمایند.
7- انجام سونوگرافى براى متخصصین رادیولوژى و سونوگرافى منوط به اخذ موافقت اصولى و بهره‏بردارى به صورت توأم با هم ممکن مى‏باشد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مصیب کاظم زاده - دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸٩

محققان آمریکایی دریافتند: جفت کردن یک عامل کنتراست مرسوم “تصویربرداری تشدید مغناطیسی” (MRI) با نانوالماس می‌تواند به‌طور رویایی شدت سیگنال و در نتیجه کنتراست تصویربرداری را افزایش دهد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مصیب کاظم زاده - چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸٩

سلام دوستان

جهت آشنائی هر چه بیشتر شما معرفی کامل ارشد ام آر آی طبق اعلامیه دبیرخانه شوراری عالی برنامه ریزی علوم پزشکی وزارت بهداشت در زیر آمده است که با کلیک بر روی هر مطلب می توانید آن را مطالعه نمایید. امید است با مطالعه این مطالب با یک دید کلی نشئت گرفته از واقعیت این رشته را جهت ادامه تحصیل انتخاب نمایید.

تائید برنامه آموزشی

مشخصات کلی

برنامه دروس

سرفصل دروس

ارزشیابی برنامه آموزشی


نویسنده: مصیب کاظم زاده - یکشنبه ٥ اردیبهشت ۱۳۸٩
عکس زیر ماکتی از دستگاه جدید ام ‌آر آی است که قرار است در آینده دستگاه تصویر ‌برداری بدین شکل ساخته شود.(منبع:سایت تحلیلی خبری عصر ایران)

مصیب کاظم زاده
کاردان پزشکی هسته ای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه کارشناس رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال
لینک ها:
قسمت جانبی وب سایت :


لطفا با نظرات سازنده خود ما را در هر چه بهتر کردن وب سایت یاری فرمائیداللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً